Anasayfa » SSS/Yönergeler

SSS/Yönergeler

Yazar: İhracat Forum

Burası topluluk tartışması için medeni bir yer

Lütfen bu tartışma forumuna halka açık bir parka yaklaştığınız saygıyla yaklaşın. Biz de sürekli bir sohbet yoluyla beceri, bilgi ve ilgi alanlarını paylaşabileceğimiz paylaşılan bir topluluk kaynağıyız.

Bunlar zor ve hızlı kurallar değil, sadece topluluğumuzun insani yargısına yardımcı olmak ve bunu medeni bir forum için temiz ve iyi, aynı zamanda aydınlatılmış bir yer olarak tutmak için rehberdir.

Tartışmayı Geliştirin

Tartışmayı her zaman bir şekilde, ancak küçük bir şekilde geliştirmek için çalışarak burayı tartışmak için harika bir yer yapmamıza yardımcı olun. Gönderinizin konuşmaya yardımcı olduğunu düşünmüyorsanız, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin

Burada ele alınan konular bizim için önemli ve biz de sizin için önemliymiş gibi davranmanızı istiyoruz. Söylenenlerin bazılarına katılmasanız bile, konulara ve tartışan insanlara saygılı olun.

Tartışmayı geliştirmenin bir yolu, halihazırda olanları keşfetmektir. Kendi yanıtınızı oluşturmadan veya kendinizle ilgili başlamadan önce buradaki konulara göz atarak zaman geçirin böylece ilgi alanlarınızı paylaşan diğer kişilerle tanışma şansınız daha yüksektir.

Fikre katılmıyorsanız bile nazik olun

Bazen katılmadığınız bir konuya yanıt vermek isteyebilirsiniz. Bu gayet anlaşılır. Ama fikirleri eleştirin, insanları değil.

Lütfen Bunlardan Kaçının:

  • İsim takmak
  • Kişisel saldırılar
  • Bir gönderinin gerçek içeriği yerine tonlamasına yanıt verme
  • Düşünmeden tepki vermek

Bunun yerine, sohbeti geliştiren gerekçeli karşı argümanlar sağlayın.

Katılımınız önemlidir

Burada yaptığımız sohbetler her yeni gelenin yaklaşımını belirliyor. Bu forumu ilginç bir yer haline getiren tartışmalara katılmayı seçerek ve bunlardan olmayanlardan kaçınarak bu topluluğun geleceğini etkilememize yardımcı olun.

İhracatforum, topluluğun en iyi (ve en kötü) katkıları topluca tanımlamasını sağlayan araçlar sunar: yer işaretleri, beğeniler, raporlar, yanıtlar, düzenlemeler vb. Kendi ve diğer herkesin deneyimini geliştirmek için bu araçları kullanın.

Topluluğumuzu bulduğumuzdan daha iyi bırakalım

Eğer bir problem görüyorsan, Raporla

Moderatörlerin özel yetkileri vardır; bu forumdan onlar sorumludur. Ama sen de öylesin. Sizin yardımınızla, moderatörler sadece kapıcılar veya polis değil, topluluk kolaylaştırıcıları olabilir.

Kötü bir davranış gördüğünüzde yanıt vermeyin. Kötü davranışı kabul ederek teşvik edersiniz, enerjinizi tüketir ve herkesin zamanını boşa harcar. Sadece raporlayın. Yeterli bayrak toplanırsa, otomatik olarak veya moderatör müdahalesi ile önlem alınır.

Topluluğumuzu korumak için, moderatörler herhangi bir zamanda herhangi bir içeriği ve herhangi bir kullanıcı hesabını kaldırma hakkını saklı tutar. Moderatörler yeni gönderileri ön izlemez; moderatörler ve site operatörleri topluluk tarafından yayınlanan herhangi bir içerik için sorumluluk kabul etmez.

Daima bir sivil olun

Sağlıklı bir konuşmayı kabalık gibi hiçbir şey sabote edemez.

  • Sivil olun. Makul bir kişinin rahatsız edici, küfürlü veya nefret dolu konuşma olarak değerlendireceği hiçbir şey yayınlamayın
  • Temiz tutun. Müstehcen veya müstehcenlik içeren hiçbir şey yayınlamayın
  • Birbirinize saygı duyun. Kimseyi taciz etmeyin veya üzmeyin, insanları taklit etmeyin veya özel bilgilerini ifşa etmeyin.
  • Forumumuza saygı gösterin. Spam göndermeyin veya forumu başka şekilde etkilemeyin

Bunlar, kesin tanımlara sahip somut terimler değildir, bunların herhangi birisinin görünüşünden bile kaçının. Emin değilseniz, yayınınızın en ünlü gazetelerin ön sayfasında bulunup bulunmadığında nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Bu halka açık bir forum ve arama motorları bu tartışmaları endeksliyor. Dili, bağlantıları ve resimleri aileniz ve arkadaşlarınız için güvende tutun.

Düzenli tutun

İşleri doğru yere koymak için çaba gösterin, böylece tartışmaya daha fazla zaman ayırabilir ve daha az temizlik yapabiliriz. Yani:

Yanlış kategoride bir konu başlatmayın

Aynı gönderiyi birden fazla konuya göndermeyin

İçeriksiz gönderileri yanıtlamayın

Bir konuyu akış ortasında değiştirerek yeniden yönlendirmeyin

Her gönderide profil bilgilerinizin ekli olduğu gönderileri imzalamayın

“+1” veya “Kabul Edildi” göndermek yerine Beğen düğmesini kullanın. Var olan bir konuyu kökten farklı bir yöne çekmek yerine, Bağlantılı Konu Olarak Yanıtla’yı kullanın.

Yanlızca kendi şeylerinizi gönderin

İzinsiz bir şekilde başka birine ait dijital hiçbir şey yayınlayamazsınız. Birinin fikri mülkiyetini (yazılım, video, ses, görüntü) tanımlayamaz, bağlantı kuramaz veya başka bir yasaya aykırı davranamazsınız.


Seninle güçlü

Bu site arkadaş canlısı yerel görevlileri, siz ve topluluk tarafından işletilmektedir. İşlerin burada nasıl çalışması gerektiği hakkında başka sorularınız varsa, yeni bir konu açın ve tartışalım! Meta bir konu veya raporla ele alınamayan kritik veya acil bir sorun varsa, e-posta aracılığıyla bize ulaşın. E-posta adresimiz: [email protected]

Hizmet şartları

Evet, legalleştirmek sıkıcı, ama kendimizi ve uzantısı ile sizi ve verilerinizi düşmanca insanlara karşı korumalıyız. İçerik, gizlilik ve yasalarla ilgili (ve) davranışlarımızı ve haklarımızı açıklayan bir var. Bu hizmeti kullanmak için kurallarımıza uymayı kabul etmelisiniz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Tamam Detaylar