Anasayfa » Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Yazar: İhracat Forum

Bu terimler şu adresteki İnternet forumunun kullanımını yönetir: https://ihracatforum.com

Forumu kullanmak için, aşağıdaki şartları kabul etmelisiniz. Websitemiz, farklı koşullar altında başka ürün ve hizmetler sunabilir.

Bu şartlar yalnızca forumun kullanımı için geçerlidir.

Önemli Terimler

[Feragatnameler] sekmesinde yer alan feragatnameler, [Sorumluluk Sınırları] konusunda size karşı olan sorumluluk sınırlamaları gibi haklarınızı ve sorumluluklarınızı etkileyen bir dizi önemli hüküm içermektedir.

[Sorumluluğunuz] bölümündeki forumu kötüye kullanmanızdan dolayı websitesi kullanım sözleşmesi ve [Anlaşmazlıklar] alanındaki süreçler izlenecektir.

Forum Kullanma İzniniz

Bu şartlara tabi olarak websitesi size forumu kullanma izni verir. Forumu kullanmak için herkesin bu şartları kabul etmesi gerekir.

Forum Kullanım Koşulları

Forumu kullanma izniniz aşağıdaki koşullara tabidir:

 1. En az on üç yaşında olmalısınız.
 2. Websitesi sizinle doğrudan iletişime geçip giremeyeceğinizi belirtmek için bu forumu kullanamazsınız.
 3. Forumu [Kabul Edilebilir Kullanım] ve [İçerik Standartları] uyarınca kullanmalısınız.

Kabul Edilebilir Kullanım

 1. Forumu kullanarak yasayı çiğneyemezsiniz.
 2. Başkalarının hesabını forumda özel izinleri olmadan kullanamaz veya kullanmaya çalışamazsınız.
 3. Forumdaki kullanıcı adlarını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları satın alamaz, satamaz veya başka şekilde ticaret yapamazsınız.
 4. Forum aracılığıyla reklam, zincir mektup veya başka talepler gönderemez veya forumu ticari posta listeleri veya veritabanları için adresler veya diğer kişisel verileri toplamak amacıyla kullanamazsınız.
 5. Foruma erişimi otomatikleştiremez veya web tarayıcısı, tarayıcı eklentisi veya eklentisi veya web tarayıcısı olmayan başka bir bilgisayar programı gibi forumu izleyemezsiniz. Forumu çalıştırıyorsanız, herkese açık bir arama motoru için dizine eklemek üzere forumu tarayabilirsiniz.
 6. Forumu dağıtım listelerine, haber gruplarına veya grup posta diğer adlarına e-posta göndermek için kullanamazsınız.
 7. Websitesie bağlı olduğunuzu veya onayladığınızı yanlış ima edemezsiniz.
 8. Forumdaki diğer web sayfalarındaki görüntülere veya köprü metni olmayan diğer içeriklere köprü oluşturamazsınız.
 9. Forumdan indirdiğiniz materyallerden tescilli mülkiyet gösteren hiçbir işareti kaldıramazsınız.
 10. Forumun hiçbir bölümünü başka web sitelerinde kullanılacak “<iframe >” kodları ile gömülü içeriklerden websitemiz sorumlu değildir.
 11. Forumun güvenlik veya erişim kısıtlamalarını devre dışı bırakamaz, önleyemez veya atlatamazsınız.
 12. Forumun altyapısını, makul olmayan sayıda istek veya forumun altında yatan bilgi sistemlerine makul olmayan bir yük getirecek şekilde tasarlanmış isteklerle zorlayamazsınız.
 13. Forum aracılığıyla başkalarının kimliğine bürünemezsiniz.
 14. Bu şartları ihlal eden kimseyi teşvik edemez veya yardım edemezsiniz.

İçerik Standartları

 1. Foruma yasa dışı, rahatsız edici veya başka şekilde zararlı içerik gönderemezsiniz. Bu, rahatsız edici, uygunsuz veya kötü niyetli içeriği de içerir.
 2. Foruma yasaları ihlal eden, fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, kimsenin gizliliğini ihlal eden veya başkalarıyla yaptığınız sözleşmeleri ihlal eden içerik gönderemezsiniz.
 3. Foruma, bilgisayar virüsleri veya casus yazılımlar gibi kötü amaçlı bilgisayar kodları içeren içerik gönderemezsiniz.
 4. Belirli bir adresi, kullanıcı adını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları saklamak için foruma yalnızca yer tutucu olarak içerik gönderemezsiniz.
 5. Forumu, başkalarının gizli veya kişisel bilgileri gibi ifşa etme hakkınız olmayan bilgileri ifşa etmek için kullanamazsınız.

Zorlama

Websitesi, bu terimlerin ihlallerini en geniş ölçüde yasal olarak araştırabilir ve yargılayabilir. Websitesi, yasaların ve bu koşulların ihlali hakkında kovuşturma yürütmek için kolluk kuvvetlerini bilgilendirebilir ve iş birliği yapabilir. Websitesi, forumdaki içeriği herhangi bir nedenle değiştirme, düzeltme ve silme hakkını saklı tutar. Birinin bu şartları ihlal ederek foruma içerik gönderdiğini düşünüyorsanız, [hemen bize ulaşın].

Hesabınız

Forumun bazı özelliklerini kullanabilmek için bir hesap oluşturup oturum açmalısınız. Bir hesap oluşturmak için kendiniz hakkında bazı bilgiler vermelisiniz. Bir hesap oluşturursanız, en azından geçerli bir e-posta adresi sağlamayı ve bu adresi güncel tutmayı kabul edersiniz. Hesabınızı istediğiniz zaman e-posta ile kapatabilirsiniz [email protected]

Hesabınızı kapatana veya hesabınızı ele geçirdiğini Websitesie bildirene kadar, sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olsun veya olmasın, hesabınızı kullanarak yaptığınız tüm işlemlerden sorumlu olmayı kabul edersiniz. Hesabınızın ele geçirildiğinden şüphelenirseniz Websitesii derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Hesabınız için güvenli bir şifre seçmeyi ve gizli tutmayı kabul edersiniz. Websitesi, telif hakkı ile ilgili yayından kaldırma isteklerini işleme politikasına göre veya Websitesi bu şartlarda herhangi bir kuralı ihlal ettiğinizi makul şekilde düşünüyorsa, forumdaki hesabınızı forumda kısıtlayabilir, askıya alabilir veya kapatabilir.

İçeriğiniz

Bu şartlardaki hiçbir şey, Websitesie, forumunuzla paylaştığınız fikri mülkiyette hesap bilgileriniz, yayınlarınız veya foruma gönderdiğiniz diğer içerikler gibi sahiplik hakları vermez. Bu terimlerdeki hiçbir şey size Websitesiin fikri mülkiyetinde de sahiplik hakkı vermez. Siz ve Websitesi arasında, foruma gönderdiğiniz içerikten yalnızca siz sorumlusunuz. Foruma gönderdiğiniz içeriğin Websitesi tarafından desteklendiğini veya onaylandığını yanlış bir şekilde ima etmemeyi kabul edersiniz. Bu şartlar, Websitesii gönderdiğiniz içeriğin depolanması, sürdürülmesi veya kopyalanması ve bu şartlara göre değiştirilmesi için zorunlu değildir. Foruma gönderdiğiniz içerik size aittir ve forum için başkalarına hangi izni vereceğinize siz karar verirsiniz. Ancak, en azından, Websitesii foruma forumun diğer kullanıcılarına gönderdiğiniz içeriği sağlama lisansı vermiş olursunuz. Bu özel lisans, Websitesiin foruma gönderdiğiniz içeriği kopyalamasına, yayınlamasına ve analiz etmesine olanak tanır. Gönderdiğiniz içerik sizin tarafınızdan veya Websitesi tarafından forumdan kaldırıldığında, Websitesiin özel lisansı, son kopya Websitesiin yedeklerinden, önbelleklerinden ve diğer sistemlerden kaybolduğunda sona erer. Gönderdiğiniz içeriğe uyguladığınız [Creative Commons] (https://creativecommons.org) lisansları gibi diğer lisanslar, içeriğiniz kaldırıldıktan sonra da devam edebilir. Bu lisanslar başkalarına veya Websitesiin kendisine içeriğinizi forum aracılığıyla tekrar paylaşma hakkı verebilir. Foruma gönderdiğiniz içeriği alan diğer kullanıcılar, içeriğinizi lisansladığınız şartları ihlal edebilir. Websitesiin, bu ihlallerden veya bunların sonuçlarından sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

Sorumluluğunuz

Websitesii, bu şartları ihlal etmenizle ilgili başkalarının yasal iddialarından veya forumdaki hesabınızı kullanan başkaları tarafından bu şartların ihlalinden tazmin etmeyi kabul edersiniz. Hem siz hem de Websitesi, Websitesii mümkün olan en kısa sürede tazmin etmek zorunda kalabileceğiniz yasal hak taleplerini diğer tarafa bildirmeyi kabul edersiniz. Websitesi yasal bir hak talebini derhal haberdar edemezse, savunabileceğiniz veya derhal bildirerek hafifletebileceğiniz zararlar için Websitesii tazmin etmek zorunda kalmazsınız. Websitesiin, Websitesii tazmin etmek zorunda kalacağınız yasal taleplerin araştırılmasını, savunmasını ve çözülmesini kontrol etmesine ve bu çabalarla iş birliği yapmasına izin vermeyi kabul edersiniz. Websitesi, sizin için hata kabul eden veya önceden anlaşmanız olmadan size yükümlülük getiren hiçbir anlaşmayı kabul etmemeyi kabul eder.

Feragatnameler

*** Forumu ve forumdaki içeriği kullanma riskini kabul ediyorsunuz. Yasaların izin verdiği ölçüde, Websitesi ve tedarikçileri, herhangi bir garanti olmaksızın forumu olduğu gibi sağlarlar. *** Forum, başkaları tarafından yürütülen forumlara ve hizmetlere köprü oluşturabilir ve bunları entegre edebilir. Websitesi, başkaları tarafından yürütülen hizmetler veya sağlayabilecekleri içerik hakkında herhangi bir garanti vermez. Başkaları tarafından yürütülen hizmetlerin kullanımı, sizle çalışan hizmet arasında başka şartlara tabi olabilir.

Sorumluluk Sınırları

*** Ne Websitesi ne de tedarikçileri, bu şartları kabul ettiğinizde personelinin makul şekilde öngörülemediği sözleşme ihlallerinden size karşı sorumlu olmayacaktır. *** *** Yasanın izin verdiği ölçüde, toplam Forum veya forumdaki içerikle ilgili her türlü talep için size karşı sorumluluk 50 TL ile sınırlı olacaktır. ***

Geribildirim

Websitesi, forum için görüşlerinizi ve önerilerinizi bekler. Bizimle iletişime geçmenin yolları için aşağıdaki [Kişi] bölümüne bakın. Websitesiin, geri bildirim ve önerileriniz üzerinde hareket etmekte özgür olacağını ve Websitesiin geri bildiriminizin kullanıldığını, kullanma izninizi aldığını veya ödeme yaptığınızı size bildirmek zorunda olmayacağını kabul edersiniz. Size veya başkalarına gizli veya özel olabileceğini düşündüğünüz geri bildirim veya öneriler göndermemeyi kabul edersiniz.

Fesih

Siz veya Websitesi bu şartlarda yazılı sözleşmeyi herhangi bir zamanda sonlandırabilirsiniz. Anlaşmamız sona erdiğinde, forumu kullanma izniniz de sona erer. Aşağıdaki hükümler anlaşmamızın sonuna kadar ulaşmıştır: [İçeriğiniz], [Geribildirim], [Sorumluluğunuz], [Feragatnameler], [Yükümlülük Sınırları] ve [Genel Şartlar].

Anlaşmazlıklar

TCK, bu şartlar veya forumu kullanımınızla ilgili herhangi bir anlaşmazlığı yönetecektir. Siz ve Websitesi, bu şartlarla ilgili tedbirleri yalnızca Türkiye Cumhuriyeti numaralı telefondan eyalet veya federal mahkemede aramayı kabul ediyorsunuz. Ne siz ne de Websitesi bu mahkemelerde yargı yetkisine, foruma veya mahkemeye itiraz etmeyeceksiniz.

*** Bilgisayar sahtekarlığı ve suistimal yasası kapsamında bir ihtiyati tedbir talep etmek veya hak talebinde bulunmak dışında, siz ve Websitesi herhangi bir anlaşmazlığı Amerikan Tahkim Derneği tahkimine bağlayarak çözeceksiniz. Tahkim AAA’nın Ticari Tahkim Kurallarına ve Tüketici İle İlgili Anlaşmazlıklar için Tamamlayıcı Prosedürlere uyacaktır. Tahkim Türkiye Cumhuriyeti olur. Herhangi bir anlaşmazlığı ister davacı ister bir sınıf üyesi olarak, bir sınıf eyleminin veya devam eden başka bir temsilcinin parçası olarak değil, bireysel olarak çözeceksiniz. Hiçbir hakem, herhangi bir anlaşmazlığı Websitesiin izni olmadan başka bir tahkim ile birleştirmeyecektir.

*** Herhangi bir tahkim kararı tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve tanıklar için makul masrafları içeremez. Siz ve Websitesi, yargı yetkisi olan herhangi bir mahkemede tahkim ödülü alabilirsiniz.

Genel şartlar

Bu şartların bir hükmünün yazıldığı gibi uygulanamaz olması, ancak uygulanabilir kılınması için değiştirilebilirse, bu hükmün uygulanabilir olmasını sağlamak için gerekli olan minimum düzeyde değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde, bu hüküm kaldırılmalıdır. Websitesi ile sözleşmenizi devredemezsiniz. Websitesi, sözleşmenizi Websitesiin herhangi bir iştirakine, Websitesiin kontrolünü ele geçiren diğer herhangi bir Websitesie veya Websitesiin forumla ilgili varlıklarını satın alan diğer herhangi bir Websitesie atayabilir. Bu şartlara karşı yapılan herhangi bir atama girişiminin yasal bir etkisi yoktur. Ne bu Anlaşma kapsamındaki herhangi bir hakkın kullanılması ne de bu Anlaşmanın herhangi bir ihlalinden feragat edilmesi, bu Anlaşmanın diğer ihlallerinden feragat eder. Bu şartlar, forumun kullanımı ile ilgili olarak sizinle Websitesi arasındaki tüm sözleşme şartlarını içerir. Bu şartlar, forumu kullanımınızla ilgili yazılı veya yazılı olmayan diğer tüm sözleşmelerin yerine geçer.

İletişim

Bu şartlar altında Websitesii bilgilendirebilir ve Websitesie şu adresten soru gönderebilirsiniz: [email protected] . Websitesi, bu şartlar altında, hesabınız için forumda verdiğiniz e-posta adresini kullanarak veya forumun ana sayfasına veya hesap sayfanıza bir mesaj göndererek sizi bilgilendirebilir.

Değişiklikler

Websitesi bu şartları en son 29 Haziran 2022’de güncelledi ve bu şartları tekrar güncelleyebilir. Websitesi tüm güncellemeleri foruma gönderecektir. Önemli değişiklikler içeren güncellemeler için, bir hesap oluşturduysanız ve geçerli bir e-posta adresi verdiyseniz Websitesi size e-posta göndermeyi kabul eder. Websitesi ayrıca forumda özel mesajlar veya uyarılar içeren güncellemeleri de açıklayabilir. Bu şartlarda bir güncelleme fark ederseniz, forumu kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmelisiniz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Tamam Detaylar