Anasayfa » Amazon » Amazon’da Satılacak Ürün Keşfi: “Most Wished For”

Amazon’da Satılacak Ürün Keşfi: “Most Wished For”

Yazar: Doruk
490 görüntüleme

Yeni açtığımız Amazon kategorisi, henüz hiç satış yapmadığımız bir pazar yeri hakkında öğrendiklerimizi not almak için oluşturuldu. Keşfettiğimiz, farklı kaynaklardan öğrendiklerimizi burada biriktireceğiz.

Best Seller Listesi en çok konuştuğumuz ve en çok göz gezdirdiğimiz listelerden bir tanesi.

Ama Amazonun her kategori için best seller listesi yanında yayınladığı ve çoğumuzun göz ardı ettiği günlük olarak güncelediği “Most Wished For” litesi var.

Most Wished Listesi Nedir: Müşterilerin beğendikleri veya ihtiyacı olup da o an almayacakları ürünleri kaydettikleri liste.

Satıcı olarak biz bu “Most Wished For” sıralamasından neler öğrenebiliriz, ne çıkarımlar yapabiliriz?

Öncelikle istek/dilek listesi sıralamasındaki yerinizle best seller sıralamasındaki yeriniz arasında karşılaştırma yaparak
ürünün satışa dönüşümü üzerinde çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Örneğin ürün istek/dilek listesinde ön sıralarda ama Best Seller’da çok daha gerilerde ise ürünün satışa dönüşmesinde bir problem olduğu kanaatine varılabilir. Bunun üzerinden de fiyat ve ürün optimizasyonuna yönelinebilinir. Promosyonlara ağırlık verilebilir.

Buna ek olarak wish listlerden ürün fikirleri ve bundle fikirleri çıkartılabilir.

Alın yapılan mesaj: Telegram @huzeyfe https://t.me/golduzman/222563

Benzer Yazılar

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Tamam Detaylar